Loeng muusika mõjust
Kuulmisfunktsioon on üks vähestest, mida me ei saa välja lülitada. Seega jõuavad meid ümbritsevad helid meieni, tekitavad meis emotsioone ja assotsiatsioone. Helid ja muusika ergastavad või rahustavad, inspireerivad või ärritavad, tekitavad soovi mõnes keskkonnas olla veel ja veel või kiirelt lahkuda. Helidel ja muusikal on meie üle suur mõju, nii alateadlik kui teadvustatud.
Me kõik oleme kogenud, et meie jaoks meeldiv muusika tekitab mõnusaid emotsioone. Meeldivad tunded soodustavad omakorda üldist rahulolu ja tekitavad uusi mõtteid. Uutele mõtetele järgneb sageli ka uutmoodi tegutsemine, ehk muutus. Muusikal on suur mõju meie vaimsele tervisele, heaolule ja efektiivsusele. Muusikaga saame ennast vajadusel erksamaks muuta või stressi ja pingeid vähendada. Muusika aitab meil hoida vaimset erksust ja tervist.
Loengu ülesehitus ja teemad
Loengus räägin sellest, millised on muusika peamised mõjuaspektid ja kuidas muusikat kasutatakse teraapilistel eesmärkidel, näiteks vaimse tervise ja heaolu saavutamiseks.
Samuti tutvustan seda, milliseid põnevaid uuringuid on tehtud muusikapsühholoogias ja millised nüansid on olulised muusika kasutamisel turunduses. Loengul osaleja saab ülevaate, miks helidisain on oluline ja millise lisaväärtuse annavad helid ning muusika ühele brändile. Kuna olen aastaid tegelenud avalike ruumide helikujundustega, siis tutvustan ka kuidas muusika meid avalikus ruumis mõjutab.
Loeng on interaktiivne ja paljude muusikaliste ja heliliste näidetega illustreeritud. Nii saab muusika mõju ise kogeda, tunnetada ja oma kogetut jagada.
Loeng muusika mõjust sobib alustama või lõpetama konverentsipäeva või pikemat meeskonnakoolitust, aga toimib ka täiesti eraldiseisva haridusliku elemendina rikastamaks inimeste tööelu.
Loengu pikkus on 1 h.